logophoto

:: Koncert i warsztaty gitarowe

24 marca w sali koncertowej Ośrodka Kultury w Miliczu odbył się koncert Krzysztofa Pełecha wirtuoza gitary zorganizowany przez Szkołę Muzyczną I Stopnia w Miliczu. Krzysztof Pełech został zaproszony przez dyrektor Jolantę Wybierałę oraz nauczyciela gitary ze szkoły Leszka Zaleskiego do szkoły na "Warsztaty z mistrzem". Wszyscy uczniowie klasy gitary wzięli udział w zajęciach, byli też obserwatorami lekcji otwartych prowadzonych przez mistrza gitary klasycznej.

Krzysztof Pełech jest jednym z najaktywniejszych muzyków młodego pokolenia. Wykonuje średnio około sześćdziesięciu koncertów rocznie (recitale, koncerty kameralne a także w charakterze solisty z towarzyszeniem orkiestr). Współpracował z czołowymi polskimi orkiestrami. Występował w Filharmonii Berlińskiej z Berlińską Orkiestrą Festiwalową. Koncertował niemal we wszystkich krajach europejskich, w USA, Brazylii, Południowej Afryce, a także w Egipcie, Emiratach Arabskich, Singapurze, Indonezji, Malezji, Meksyku, Argentynie i Chile. Uczestniczył wielokrotnie w prestiżowych festiwalach muzycznych o międzynarodowym zasięgu. Jest zapraszany do współpracy z wybitnymi kompozytorami (Krzesimir Dębski, Leszek Możdżer, Marek Pasieczny, Robert Kurdybacha) i gitarzystami (m.in. Jorge Morel, Jorge Cardoso, Tommy Emmanuel, Joscho Stephan). Uczestniczył w dwudziestu jeden konkursach krajowych i międzynarodowych, spośród których był laureatem szesnastu. W ankiecie Gitarowy Top ogłoszonej przez fachowy magazyn muzyczny Gitara i Bas Krzysztof Pełech został trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym. Dotychczas nagrał 16 płyt w Polsce, Anglii, Czechach, Niemczech i Stanach Zjednoczonych.

Jest jednym z pomysłodawców i dyrektorem artystycznym odbywającego się od 1998 roku Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego Gitara+, a także inicjatorem i szefem artystycznym Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej (dawnego Letniego Festiwalu Gitary w Krzyżowej). Krzysztof Pełech jest twórcą i współzałożycielem Wrocławskiego Towarzystwa Gitarowego. Krzysztof Pełech w stopniu doktora prowadzi klasę gitary w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Podczas koncertu mieliśmy przyjemność usłyszeć:
I. Albeniz – „Asturias”
F. Tarrega – „Wspomnienie z Alhambry”
J. Morel – „Danza e-moll” - „Danza Brasileira”
L. Brouwer – „Danza del Altiplano”
J. Cardoso – “Tema Negro”
J. S. Bach – I Suita wiolonczelowa (Allemande, Courante, Gigue)
Na licznie przybyłej publiczności koncert zrobił bardzo duże wrażenie.
 

Menu

FUNDACJA PZU

Rajd Druha Bolka

Przekaż 1 %

REKRUTACJA 2018/2019

GITARATON

akademia przyszłosci

SKOK

SKO

UKEMI Judo

XIX Ogólnopolski Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt "O Puchar Burmistrza Milicza"

Edukacja dla Doliny Baryczy

Szkoła Muzyczna I Stopnia - aktualności

WIARYGODNA SZKOŁA

STOWARZYSZENIE STO2

UKS "Dwójka" Milicz

Wspiera nas Gmina Milicz

Siatkarskie Ośrodki Szkolne

ŚNIADANIOWA KLASA

facebook

30-lecie SP2

FRONTER

Dolnośląska szkoła liderem ...

PCEiPP

 

 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
i Szkoła Muzyczna I Stopnia
w Miliczu

ul. M.Kopernika 18
56-300 Milicz

tel. 071 38 40 183
tel. 071 38 41 792
faks 071 38 42 640
dwojka@sp2milicz.pl

Regon: 000704362
NIP 916 12 51 031