logophoto

:: Konin

Udanie zaprezentował się milicki tenisista Sebastian Rybka podczas zawodów 22.11.2014r. z okazji Święta Niepodległości, które odbyły się w Koninie woj. wielkopolskie. Sebastian po dobrej grze zajął szóstą lokatę. W imprezie również wystartowała wychowanka UKS „ Smecz” Milicz Sonia Gendera, która dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium. W imprezie z powodów zdrowotnych nie mógł wystąpić Tomasz Zawada, który ostatnio bardzo dobrze spisywał się w meczach ligowych milickiej drużyny.

Tradycyjnie jako pierwsi swoje zmagania rozpoczęli zawodnicy i zawodniczki w wieku do szóstej klasy podstawowej ( młodzicy). W gronie tym zaprezentowała się Sonia Gendera, która jak na liderkę rankingu ogólnopolskiego przystało, nie pozostawiła złudzeń swoim rywalkom i pewnie zwyciężyła tę kategorię wiekową.

W kategorii chłopców z rocznika 1992 i młodsi do rywalizacji przystąpił uczeń 2 klasy liceum ogólnokształcącego Sebastian Rybka. Zawodnik Prezesa A. Przybylskiego rozpoczął potyczkę od wygranej 3:1. W meczu o wejście do finałowej czwórki nasz reprezentant przy prowadzeniu 2:0 był bliski sprawienia niespodzianki i pokonania zawodnika miejscowego klubu. Niestety starszy i bardziej doświadczony rywal odrobił straty i przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść 2:3. Po wygraniu przez miliczanina kolejnych dwóch partii po 3:0, Sebastian po lewej stronie tabelki turniejowej ponownie trafił na wcześniejszego pogromcę, który i tym razem był lepszy 1:3. Przegrana na tym etapie dała podopiecznemu Rafała Gendery szóste miejsce.

W międzyczasie do rywalizacji w kategorii seniorek przystąpiła Sonia. Zawodniczka wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego pewnie pokonała swoje konkurentki i ponownie w tym dniu stanęła na najwyższym stopniu podium.

Cieszy postawa Sebastiana, który w swoich partiach pokazał bardzo dobry tenis. Niestety w pojedynku dającym mu półfinał, zabrakło konsekwencji w kluczowych momentach, co wyeliminowało go z walki o lepszą lokatę. A bez wątpienia na taką zasłużył. Myślę, że mimo przegranych Sebastian bardzo dużo wyniósł z tych zawodów.

Jeśli chodzi o starty Soni. Jej przewaga nad rówieśniczkami jest tak duża, że należało się spodziewać takiego wyniku. Natomiast w kategorii seniorek, panie nie prezentowały umiejętności, które mogły jej zagrozić. Cieszą zwycięstwa, jednak szkoleniowo nie był to udany turniej.
 

Menu

FUNDACJA PZU

Rajd Druha Bolka

Przekaż 1 %

REKRUTACJA 2018/2019

GITARATON

akademia przyszłosci

SKOK

SKO

UKEMI Judo

XIX Ogólnopolski Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt "O Puchar Burmistrza Milicza"

Edukacja dla Doliny Baryczy

Szkoła Muzyczna I Stopnia - aktualności

WIARYGODNA SZKOŁA

STOWARZYSZENIE STO2

UKS "Dwójka" Milicz

Wspiera nas Gmina Milicz

Siatkarskie Ośrodki Szkolne

ŚNIADANIOWA KLASA

facebook

30-lecie SP2

FRONTER

Dolnośląska szkoła liderem ...

PCEiPP

 

 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
i Szkoła Muzyczna I Stopnia
w Miliczu

ul. M.Kopernika 18
56-300 Milicz

tel. 071 38 40 183
tel. 071 38 41 792
faks 071 38 42 640
dwojka@sp2milicz.pl

Regon: 000704362
NIP 916 12 51 031