:: STOWARZYSZENIE STO2

Stowarzyszenie STO2 działa od 3 sierpnia 2015 r. Celem stowarzyszenia jest działanie na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych, w szczególności:

a) Inspirowanie i aktywizowanie środowiska lokalnego, ze szczególnym uwzględnieniem środowiska szkolnego.

b) Prowadzenie działalności oświatowej i kulturalnej.

c) Wspieranie nauczycieli w pracy dydaktycznej, opiekuńczo-wychowawczej

Regon: 362190891

Adres: ul. Mikołaja Kopernika 18
Dolnośląskie

Zarząd Stowarzyszenia:

• Agnieszka Poświatowska - prezes
  • Jolanta Wybierała - wiceprezes
  • Tomasz Kusch - wiceprezes
  • Łukasz Gościniak - sekretarz
  • Monika Lis - skarbik

Członkowie organu nadzoru:

• Elżbieta Marciniak
  • Jadwiga Sobuś
  • Iwona Krzyżaniak

Odwiedź nasz profil na Facebooku

CENTRUM TRADYCJI REGIONU - I etap

Zakończyły się prace przy I etapie projektu "Centrum Tradycji Regionu". Celem całego zadania jest zorganizowanie w piwnicach Szkoły Podstawowej nr 2 w Miliczu miejsca, w którym uczniowie, mieszkańcy będą mogli poznawać historię regionu oraz miejsca skupiającym harcerzy, wolontariuszy, animatorów. Przeprowadzone prace przygotowawcze zbliżają na do tego celu. W ramach pierwszego etapu wolontariusze uprzątnęli pomieszczenia oraz dokonali wstępnej inwentaryzacji zbiorów. W ramach przyznanej przez Gminę Milicz w Inicjatywie Lokalnej 2017 kwocie 10 000 zł udało się także przygotować dokumentację projektową - koncepcję architektoniczną, wizualizację pomieszczeń, koncepcję branży architektonicznej, konstrukcyjnej, elektrycznej. Docelowo Centrum Tradycji Regionu ma mieścić się na 300 metrach kwadratowych.

JADŁODAJNIA

Jadłodajnia dla potrzebujących, którą prowadzi nasze stowarzyszenie,wznowiła swoją działalność po półrocznej przerwie . Posiłki są wydawane od 16 listopada 2016 roku w Chatce Puchatka w godz. 12.30 - 14.00. Posiłki wydawane będą do połowy marca. Jadłodajnia wznowiła swoje funkcjonowanie w połowie listopada. Pyszne, sycące zupy przygotowywane są w Lawendowym Zakątku. Działanie jadłodajni jest finansowanie ze środków Gminy Milicz.

BEZPŁATNE BADANIA STANU KOŚCI

Przez trzy dni mieszkańcy Milicza i okolic mieli okazję wykonać bezpłatne badanie stanu swoich kości. W czwartek mobilna pracownia diagnostyki osteoporozy działała przy Szkole Podstawowej nr 2 w Miliczu, w piątek w Potaszni, a w sobotę przy I LO w Miliczu. Chętnych na badania nie brakowało. W ramach akcji mieszkańcy gminy Milicz mogli bezpłatnie zbadać słuch. Badania były możliwe dzięki współpracy Stowarzyszenia STO2 oraz Gminy Milicz, która sfinansowała badania. Z darmowych badań skorzystało łącznie 142 osoby - mieszkańców gminy Milicz.

I-GRANIE z UCZUCIAMI "W Świecie Zmysłów i Emocji nastąpił rozłam. -Bez nas człowiek nic nie czuje!- krzyczały Zmysły. -Nieprawda! To bez nas człowiek nic nie czuje!- wrzeszczały Emocje. Kłótnia była krótka i ognista. Zmysły, od dawna wspaniale ze sobą współpracujące, bez problemu wyrzuciły Emocje poza granice ich wspólnego Świata."

Od grudnia rozpoczęliśmy emocjonujące poszukiwania zaginionych emocji. Programu edukacyjny „I granie z uczuciami!” to zespołowa gra fabularna, oparta na historii, która wprowadza uczniów w zagadkowy świat uczuć. W toku gry uczniowie rozwijają kompetencje emocjonalne oraz kompetencje społeczne uczniów, m.in. poprzez współpracę grupową. Uczniowie zdobywają także wiedzę dotyczącą emocji oraz świata zmysłów. Rozgrywka nie jest nastawiona na rywalizację, a logiczne myślenie i refleksyjność każdej grupy dążącej do rozwikłania zagadki. Zapraszamy do wspaniałej zabawy:) Projekt wspiera gmina Milicz.

Bezpieczna szkoła

szkola na podium